SVF
Skvelá akcia v Bardejove. Snowvolejbal nadchol všetkých

20. 02. 2015

Takto sa makalo na snehu. FOTO: Marek Ondrušek.

Počuli ste už o snowvolejbale? Áno, ako beachvolejbal, len horúci piesok vymeníte za mrazivý sneh. Že to nie je žiaden výstrelok, ale v súčasnosti už celkom seriózny šport, o tom sa ľahko presvedčíte, ak si na vyhľadávacom internetovom portáli zadáte príslušný pojem.

Na Slovensku sme zatiaľ o podobnej aktivite nechyrovali, ale partia beachvolejbalistov z Bardejova si otvorila mysle a rozhodla sa, že ide dobehnúť športový svet. Iniciátor myšlienky, ostrieľaný bardejovský (beach)volejbalový nadšenec a hráč Václav Semanišin, prevádzkovateľ kurtov pri známom hoteli v Bardejove, sa zhostil úlohy organizátora a turnaj v snowvolejbale, zrejme prvý svojho druhu na Slovensku, bol na svete.

Ďalší záber zo super akcie v Bardejove.
FOTO: Marek Ondrušek.

Počasie a prírodné podmienky na severovýchode Slovenska myšlienke mimoriadne priali a tak sa v nedeľu 15.februára 2015 rozhodlo o prvom volejbalovom „King of the snow“. Systém súťaže bol obdobný, ako pri súťaži o beachvolejbalového kráľa - najlepšieho jednotlivca. Osem hráčov rozdelených do dvoch skupín hrá vo dvojiciach každý s každým proti každému s každým, prví dvaja hráči v skupinách postúpia do finálovej skupiny, z ktorej rovnakým systémom vzíde celkový víťaz.

Snehové kryštáliky a loptu najlepšie skrotil Róbert Senčák pred Vladimírom Suchaničom a Jánom Šmilňákom. „Veľmi nás prekvapila atraktivita, hrateľnosť a potenciál tohto športu. Ak budú priať podmienky, Vašo (Václav Semanišin) možno zorganizuje ešte jeden turnaj, už aj pre prípadných „cezpoľných“ záujemcov.“, hovorí Marek Ondrušek, dlhoročný organizátor iného tradičného bardejovského podujatia, beachvolejbalového turnaja B-kategórie „Bardejovský plažák“.

A že volejbalová ekvilibristika na tom bielom žiarivom plátne vyzerá fakt dobre, si buďte istí :-)

Zdroj: Marek OndrušekNaspä?Slovenská volejbalová federácia