SVF
Úspech Michalovičovej v Austrálii. Po boku Češky Vorlovej získala v Melbourne 2. miesto

12. 02. 2015

Lucia Michalovičová a Míša Vorlová sa v Austrálii tešia z úspechu. FOTO: archív LM.

Slovenská beachvolejbalistka Lucia Michalovičová dosiahla výborný úspech na kvalitne obsadenom medzinárodnom turnaji v Austrálii - Victoria Open v Melbourne. Spoločne s Češkou Michaelou Vorlovou obsadili na turnaji kategórie AAA, najvyššej pre daný štát, výborné 2. miesto. Na turnaji štartovali viaceré známe beachvolejbalistky ako napríklad Talianka Cicolari, či dvojnásobné austrálske olympijské účastníčky Hichleyová a Palmerová.

Michalovičová odišla do Sydney v januári a v krajine u "Protinožcov" strávi celý rok. "Už vopred som bola dohodnutá s Míšou Vorlovou, ktorá sem prišla tiež na rok, že spolu absolvujeme nejaké turnaje. Toto bol náš prvý turnaj po pár spoločných tréningoch a vyšlo nám to skvele," líčila Lucia z druhého konca sveta. Na turnaji štartovali 23 dvojíc. "Bolo tam celkom slušné obsadenie a pár známych mien ako napríklad T. Hichley a Palmer, dvojnásobné olympijské účastníčky, či Talianka. Cicolariová, ktorá hrala na OH v Londýne s Menegatiovou a momentálne sa pripravuje s novou partnerkou na ďalšiu olympiádu," dodala sestra slovenského volejbalového reprezentanta Petra Michaloviča.

Najlepšie dvojice na turnaji Victoria Open. Vprav Lucia Michalovičová a Míša Vorlová. FOTO: archív LM.

Hralo sa na známej pláži St. Kilda. "Turnaj mal veľmi dobrú úroveň a bol perfektne zorganizovaný. Hlavne finálový deň bol úžasný. Hlavný kurt, kde sa hralo semifinále a finále bol priamo na pláži St. Kilda a o divákov nebola núdza, pretože kurt sa nachádzal v dejisku obrovského festivalu, ktorého účasť sa odhadovala medzi 200-300 tisíc ľuďmi. Takže atmosféra bola výborná, radosť hrať," pokračovala Lucia.

Slovensko-český pár prešiel na turnaji štyrmi kolami, kým sa dostal do semifinále. V súboji o postup do finále vyradili Lucia s Míšou austrálsky pár Becchara Palmerová/Stef Weilerová 2:1 a vo finále napokon utrpeli prvú prehru na turnaji, keď podľahli ďalšej domácej dvojici Tamsin Hinchleyová/Sarah Battagliová 1:2. "S finalistkami sme sa stretli aj predtým v 4. kole a vyhrali sme v tajbrejku, vo finále sme na ne bohužiaľ nemali. Hralo sa na inej pláži ako v sobotu a bol tam naozaj veľmi silný vietor, s ktorým sa lepšie vyrovnali súperky hlavne v treťom sete," vrátila sa Lucia k finálovému duelu.

Lucia Michalovičová a Míša Vorlová získal na Victoria Cup striebro. FOTO: archív LM.

S Vorlovou odohrá počas roka viac turnajov. "Ďalší máme na pláne koncom marca v Perthe, takže ešte máme veľa času vyladiť formu," usmiala sa na záver Lucia Michalovičová.

Výsledky Lucie a Míši na turnaji AAA Victoria Open:
Finále:

Michaela Vorlová/Lucia Michalovičová [5] - Tamsin Hinchley/Sarah Battaglia [1] 1-2 (19-21, 21-17, 9-15)

Semifinále:
Michaela Vorlová/Lucia Michalovičová [5] - Becchara Palmer/Stef Weiler [2] 2-1 (21-16, 13-21, 15-12)

4. kolo:
Michaela Vorlová/Lucia Michalovičová [5] - Tamsin Hinchley/Sarah Battaglia [1] 2-1 (18-21, 21-12, 15-7)

3. kolo:
Michaela Vorlová/Lucia Michalovičová [5] - Justine Mowen/Jordan Mowen [4] 2-0 (21-7, 21-0)

2. kolo:
Michaela Vorlová/Lucia Michalovičová [5] - Sandy Hope/Linda Hamilton [12] 2-0 (21-13, 21-14)

1. kolo:
Michaela Vorlová/Lucia Michalovičová [5] voľný žreb

Zdroj: SVFNaspä?Slovenská volejbalová federácia