CEV

Live prenosy a záznamy z Extraligy mužov a žien


Volejbal na dlani
Denné volejbalové výsledky

Live prenosy

Muži
2014 Chemes Humenné

2013 VT UNICEF BA
2012 Chemes Humenné
2011 VKP Bratislava
2010 Chemes Humenné
2009 VKP Bratislava
2008 Chemes Humenné
2007 Nové Mesto n. V.
2006 VKP Bratislava
2005 VK PU Prešov
2004 VKP Bratislava
2003 ŠK Matador Púchov
2002 ŠK Matador Púchov
2001 Petrochema Dubová
2000 ŠK Matador Púchov
1999 VKP Bratislava
1998 VKP Bratislava
1997 VKP Bratislava
1996 VKP Bratislava
1995 VKP Bratislava
1994 VKP Bratislava
1993 VKP Bratislava


Ženy
2014 Doprastav BA

2013 Slávia EU BA
2012 Doprastav BA
2011 Slávia UK EU BA
2010 Slávia UK BA
2009 Doprastav BA
2008 Slávia UK BA
2007 OMS Senica

2006 OMS Senica
2005 OMS SH Senica
2004 Slávia UK BA
2003 Slávia UK BA
2002 Slávia UK BA
2001 Slávia UK BA
2000 Slávia UK BA
1999 Slávia UK BA
1998 Slávia UK BA
1997 S.P.A.S.A. Žilina
1996 S.P.A.S.A. Žilina
1995 Slávia UK BA
1994 Slávia UK BA
1993 Slávia UK BA


Hrončeková: Bolo by nešportové nemyslieť na finále. V semifinále sú aj Kmeť a Nemec

14. 03. 2015

Vytla?i?    Posla? e-mailom

Hrončeková (s číslom 4) sa môže tešiť na semifinále Vyzývacieho pohára. FOTO STEFAN GERTHEINRICH PHOTOGRAPHY

"Ešte som si ani poriadne nestihla uvedomiť, čo sme dosiahli. Je to ako bublina, už len čakám, kedy praskne,“ usmievala sa od ucha k uchu reprezentačná blokárka Veronika Hrončeková. So svojim nemeckým klubom Schweriner SC sa v utorok prebojovala do semifinále tretej najvyššej európskej pohárovej súťaže. Bundesligistky zdolali v domácej odvete štvrťfinále Vyzývacieho pohára papierové favoritky z talianskej Novary v tajbrejku, pričom prehrávali už 0:2...

"Bolo to šialené. Už keď sme vo štvrtom sete viedli a vyzeralo, že by sme ho mohli získať na svoju stranu, šepkala som spoluhráčkam na lavičke, že si musíme vyzliecť bundy a po poslednej lopte utekať na ihrisko,“ opisovala zákulisnú atmosféru Hrončeková.

Schwerinčanky mali postupovú istotu už po štvrtom dejstve, keďže zaskočili aktuálne víťazky Talianskeho pohára a minulosezónne semifinalistky prestížnej Serie A už na ich palubovke, kde triumfovali 3:1.

"Papierovo mali jasne navrch. Pred zápasom nám tréner prízvukoval, že si ho máme užiť, bez ohľadu na výsledok. Nastúpili sme bez tlaku, bez rešpektu, čím sme Talianky zaskočili. Začali byť nesvoje a už aj keď pochopili, že nás možno trochu podcenili, bolo neskoro s tým niečo robiť. My sme boli rozbehnuté, zahrali sme výborne. V talianskych médiách sme sa neskôr dočítali, že ich tréner bol rozčarovaný z výkonu,“ poznamenala 25-ročná rodáčka zo Zvolena.

Spoluhráčkam slovenskej reprezentantky bolo jasné, že o to väčší tlak vyvinú súperky v odvete na nemeckej palubovke. Aj napriek hystérii, ktorá v 100-tisícovom meste vypukla, nemali zviazané ruky. "Lístky na zápas boli síce vypredané týždeň dopredu, ale vedeli sme, že zvíťaziť môžeme len vtedy, keď si to naplno užijeme. Prvý set bol vyrovnaný, koncovku sme si prehrali vlastnými hlúposťami. V druhom sme stavili na riziko, čo nie vždy vychádzalo a zrazu bolo 0:2. Aj napriek tomu sme hrali dobre, nezľakli sme a hra sa otočila v náš prospech. Aj s kúskom šťastia v závere tretieho dejstva sme nastúpili nabudené do štvrtého, servisom sme ich dostali pod tlak a potom sa im to už ťažko otáčalo...“

Eufória po poslednej lopte bola vraj neopísateľná. "Na rozdiel od poloprázdnej talianskej haly, ktorá bola aj pre výsledok poriadne mĺkva, u nás to žilo. Na pozápasovom posedení nás všetci objímali a gratulovali nám. Do postele som padla ako zabitá, všetko to bolo emočne veľmi náročné. Ale práve pre tieto pocity sa oplatí športovať. Veď kto si môže povedať, že zdolal víťaza Talianskeho pohára?“

Postup medzi najlepšiu štvorku je výzva. "V pohári robí veľa žreb. Aj v prvom kole môže človek naraziť na príliš vysokú prekážku. Naši súperi pred Taliankami, zhodou okolností dva belgické tímy VC Ougedem a Asterix Kieldrecht, boli síce húževnatí, ale bolo na nás, aby sme diktovali tempo. Štvrťfinále bolo iné. Podobne sa nám však môže zadariť aj v semifinále...“

Aktuálne tretí tím bundesligy v ňom narazí na turecké družstvo Bursa BBSK, ktoré zdolalo nemecký Rote Raben Vilsbiburg 3:0 a 3:1. „O Burse neviem dokopy nič, ale jedno je isté. Záleží, ako budeme hrať my. Ak si udržíme formu, ktorá teraz výrazne graduje, máme na kohokoľvek. Bolo by nešportové nemyslieť na postup do finále,“ zdôraznila Veronika Hrončeková.

PLAY-OFF (OPÄŤ) PROTI AACHENU

Hráčky Schweriner SC čaká v najbližších týždňoch nabitý program. Zároveň s finálovou fázou Vyzývacieho pohára majú totiž pred sebou aj druhý vrchol sezóny – bundesligovú play-off, ktorá sa začne už túto sobotu. Vo štvrťfinále narazia, rovnako ako vlani, na Aachen, v ktorom pôsobia tri Slovenky – Kóšová, Crkoňová, Valachová – ako aj reprezentačný tréner Marek Rojko. „Veľmi nerada hovorím o ,vracaní požičaného‘. Áno, je pravda, že minulý rok nás vyradili, ale dnes je situácia celkom iná. Je zvláštne, že to tak vyšlo, že hráme znova proti sebe. Na jednej strane sa teším, že s niekým ,pokecám po svojom‘, ale na druhej je to zápas ako každý iný. Určite urobíme všetko, aby sme skončili lepšie ako v uplynulej sezóne. Tím na to máme,“ zdôraznila Veronika Hrončeková.

Zo Slovákov sú v pohároch ešte Kmeť a Nemec

Už v stredu sme spoznali účastníkov Final Four Ligy majstrov mužov. Do Berlína postúpili dva poľské tímy PGE Skra Belchatow a Asecco Resovia Rzeszow a ruský Zenit Kazaň. Záverečný turnaj sa uskutoční 28. a 29. marca a my budeme držať palce domácemu Berlínu, ktorého oporou je slovenský reprezentačný blokár Tomáš Kmeť. Na turnaji bude Slovensko zastupovať aj medzinárodný rozhodca Juraj Mokrý.

Ženské Final Four sa uskutoční 4. a 5. apríla v Szczecine a okrem domáceho tímu Chemik Police sa tam prebojovali dva turecké tímy VakifBank Istanbul a Eczacibasi VitrA Istanbul a talianske Busto Arsizio.

V európskych pohároch ostal v hre aj univerzál Martin Nemec, ktorý sa s talianskym Trentinom prebojoval do semifinále CEV Cupu.

Program záverečných zápasov v európskych pohárových súťažiach:

Liga majstrov mužov (Final Four v Berlíne, 28. a 29. marca)
semifinále:
Berlin Recycling Volleys (Kmeť/GER) - Zenit Kazaň (RUS)
PGE Skra Belchatów (POL) - Asseco Resovia Rzeszów (POL)

Liga majstrov žien (Final Four v Szczecine, 4. a 5. apríla)
semifinále:

VakifBank Istanbul (TUR) - Eczacibasi VitrA Istanbul (TUR)
Chemik Police (POL) - Unendo Yamamay Busto Arsizio

CEV Cup - muži (prvé zápasy 24. marca - odvety 28. marca):
semifinále:
Dinamo Moskva (RUS) - Volley behappy2 Asse-Lennik (BEL)
Zaksa Kedzierzyn-Kožle (POL) - Energy T.I. Diatec Trentino (M. Nemec/ITA)

CEV Cup - ženy (prvé zápasy 24. marca - odvety 28. marca):
semifinále:
Dinamo Krasnodar (RUS) - Rabita Baku (AZE)
PGE Atom Trefl Sopot - Galatasaray Daikin Istanbul

Challenge Cup - muži (prvé zápasy 25. marca - odvety 29. marca):
semifinále:

Benfica Lisabon (POR) - CMC Ravenna (ITA)
Stroitel Minsk (BLR) - Vojvodina NS Seme Novi Sad (SRB)

Challenge Cup - ženy (prvé zápasy 25. marca - odvety 29. marca):
semifinále:

Schweriner SC (Hrončeková/GER) - Bursa BBSK (TUR)
Uraločka-NTMK Jekaterinburg (RUS) - Chimik Južnyj (UKR)

Zdroj: Denník Šport, Lucia Ježíková, SVFNaspä?Technická podpora    Dizajn a programovanie: Millennium 000