CEV

Live prenosy a záznamy z Extraligy mužov a žien


Volejbal na dlani
Denné volejbalové výsledky

Live prenosy

Muži
2014 Chemes Humenné

2013 VT UNICEF BA
2012 Chemes Humenné
2011 VKP Bratislava
2010 Chemes Humenné
2009 VKP Bratislava
2008 Chemes Humenné
2007 Nové Mesto n. V.
2006 VKP Bratislava
2005 VK PU Prešov
2004 VKP Bratislava
2003 ŠK Matador Púchov
2002 ŠK Matador Púchov
2001 Petrochema Dubová
2000 ŠK Matador Púchov
1999 VKP Bratislava
1998 VKP Bratislava
1997 VKP Bratislava
1996 VKP Bratislava
1995 VKP Bratislava
1994 VKP Bratislava
1993 VKP Bratislava


Ženy
2014 Doprastav BA

2013 Slávia EU BA
2012 Doprastav BA
2011 Slávia UK EU BA
2010 Slávia UK BA
2009 Doprastav BA
2008 Slávia UK BA
2007 OMS Senica

2006 OMS Senica
2005 OMS SH Senica
2004 Slávia UK BA
2003 Slávia UK BA
2002 Slávia UK BA
2001 Slávia UK BA
2000 Slávia UK BA
1999 Slávia UK BA
1998 Slávia UK BA
1997 S.P.A.S.A. Žilina
1996 S.P.A.S.A. Žilina
1995 Slávia UK BA
1994 Slávia UK BA
1993 Slávia UK BA


Svetová liga v bratislavskom NTC, ženy budú o ME bojovať v Leviciach

10. 03. 2015

Vytla?i?    Posla? e-mailom

Slovenskí volejbalisti v hale NTC počas zápasu s Ruskom v septembri 2013. FOTO: Ondrej Bobek.

Slovenská volejbalová federácia (SVF) oznámila dejiská reprezentačných podujatí mužov a žien na rok 2015. Mužskú reprezentáciu čaká mimoriadne náročný rok a jeho prvým vrcholom bude domáci turnaj Final Four 3. skupiny Svetovej ligy, ktorý sa 4.-5. júla uskutoční v bratislavskej hale NTC. Reprezentácia žien bude bojovať v baráži o postup na majstrovstvá Európy proti Azerbajdžanu v Leviciach (30. mája).

Slovenskí volejbalisti sa v prestížnej Svetovej lige FIVB predstavia druhýkrát. V minuloročnej premiére hrali zverenci trénera Flavia Gulinelliho v skupinovej fáze v košickej Steel Aréne a prebojovali sa na záverečný turnaj Final Four. Ten sa uskutočnil v tureckej Burse a Slováci na turnaji obsadili 4. miesto.

Tento rok sa SVF úspešne uchádzala o organizáciu turnaja Final Four, na ktorom majú Slováci ako organizátor istú účasť. Za dejisko prestížneho turnaja vybrala SVF hlavné mesto SR. "Bratislava bola pre nás prvou voľbou, pretože si myslíme, že takéto významné podujatie svetového charakteru si zaslúži, aby bolo v hlavnom meste. Navyše sme tu dlho s mužskou reprezentáciou nehrali, keď nepočítam prípravný zápas s Ruskom v septembri 2013. Pôvodný zámer bol zorganizovať Final Four na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, ale po viacerých konzultáciách s odborníkmi sme si uvedomili, že by bolo ťažké naplniť 10-tisícovú halu na začiatku prázdninového a dovolenkového obdobia. Skúsenosti odborníkov sú také, že v tomto období sa ťažko zapĺnajú aj akcie komerčného charakteru ako napríklad koncerty. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli ísť do NTC, kde je útulnejšie prostredie pre volejbal a hlavne máme filozofiu, že je lepšie mať plnú menšiu halu ako poloprázdny veľký dom," povedal prezident SVF Ľubor Halanda.

Ešte pred Final Four čakajú slovenských reprezentantov zápasy v G-skupine, v ktorej sa stretnú s Čínou, Mexikom a Gréckom. Prvý turnaj sa uskutoční v Mexiku (12.-14. 6.) a druhý v Grécku (19.-21. 6.). V 3. skupine Svetovej ligy sa v roku 2015 predstaví 12 tímov, ktoré sú rozdelené do troch skupín. V minulom ročníku ich bolo len osem, Svetovú ligu rozšírila FIVB na 32 tímov. V F-skupine budú hrať Tunisko, Portoriko, Turecko a Čierna Hora a v H-skupine sa predstavia Egypt, Venezuela, Španielsko a Kazachstan. Víťaz Final Four získa právo postupu do 2. skupiny, minulý rok sa to podarilo Kube.

Slovenskí volejbalisti v hale NTC počas zápasu s Ruskom v septembri 2013. FOTO: Ondrej Bobek.

Zloženie Svetovej ligy 2015:

1. skupina:
A-skupina:
Brazília, Taliansko, Srbsko, Austrália.
B-skupina: Rusko, USA, Poľsko, Irán.

2. skupina:
C-skupina:
Argentína, Bulharsko, Kanada, Kuba
D-skupina: Francúzsko, Česko, Japonsko, Kórea
E-skupina: Belgicko, Fínsko, Holandsko, Portugalsko.

3. skupina:
F-skupina:
Turecko, Tunisko, Portoriko, Čierna Hora
G-skupina: SLOVENSKO, Čína, Grécko, Mexiko
H-skupina: Španielsko, Egypt, Kazachstan, Venezuela.

V čase Svetovej ligy čaká slovenských volejbalistov dalšie významné podujatie - premiérové Európske hry v azerbajdžanskom Baku, ktoré sa uskutočnia od 12. do 28. júna. Kedže sa Svetová liga a Európske hry prelínajú, SVF zostaví dva tímy. V Svetovej lige povedú družstvo tréneri Flavio Gulinelli s Marekom Kardošom a do Baku pôjde Slovensko pod vedením trénerskej dvojice Miroslav Palgut - Ľuboslav Šalata. Súpermi slovenského tímu budú v Baku Rusko, Taliansko, Bulharsko, Nemecko a Belgicko. V skupine sa stretne každý s každým, prvé štyri štyri tímy postúpia do štvrťfinále a družstvá na piatom a šiestom mieste na turnaji končia.

Zloženie skupín volejbalového turnaja na Európskych hrách v Baku:

Muži:
A-skupina: Azerbajdžan (34), Srbsko (3), Poľsko (4), Francúzsko (7), Fínsko (8), Turecko (13)
B-skupina: Rusko (1), Taliansko (2), Bulharsko (5), Nemecko (6), Belgicko (9), SLOVENSKO (10)

V príprave v Turecku a v Nemecku

Muži začnú prípravu v prvej polovici mája a pred začiatkom sezóny odohrajú zápasy v Turecku a v Nemecku. Tréneri oznámili širšiu nomináciu hráčov, z ktorých budú vyberať na Svetovú ligu a Európske hry.

Širšia nominácia mužov na Svetovú ligu a Európske hry:

 • Nahrávači: Michal Masný (Jastrzebie/POL), Branislav Skladaný (Nantes/FRA), Juraj Zaťko (Olsztyn/POL), Filip Palgut (Aich-Dob/AUT), Peter Porubský (Myjava)
 • Smečiari: František Ogurčák (Olsztyn/POL), Matej Paták (Beauvais/FRA), Peter Janušek (Al Shamal/QAT), Martin Sopko st., Marcel Lux (obaja Prešov), Tomáš Kriško (Liberec/CZE), Štefan Chrtiansky ml. (Innsbruck/AUT), Andrej Patúc (Komárno), Filip Gavenda (Trenčín), Miroslav Jakubov (Chemes Sp. Nová Ves), Martin Sopko ml.,  Boris Kempa (obaja Pavlodar/KAZ), Michal Petráš (Trenčín), Tomáš Halanda (Prievidza)
 • Blokári: Emanuel Kohút (Piacenza/ITA), Tomáš Kmeť (Berlín/GER), Michal Červeň (Prešov), Jozef Piovarči (Waremme/BEL), Michal Hruška (Aich-Dob/AUT), Peter Kašper (Chemes Sp. Nová Ves), Radoslav Prešinský (Prievidza), Peter Ondrovič (Trenčín), Ľuboš Macko (Prešov), Tomáš Skasko (Svidník), Ján Tarabus (Trenčín)
 • Univerzáli: Martin Nemec (Trentino/ITA), Milan Bencz (Miláno/ITA), Ľuboš Kostoláni (Bühl), Peter Michalovič (Ortona/ITA), Peter Mlynarčík (Chemes Sp. Nová Ves), Miloš Horník (Komárno)
 • Liberá: Matej Kubš (Prievidza), Ľuboš Nemec (Komárno), Martin Vydarený (Myjava)

Atmosféra na zápase Slovensko - Rusko. FOTO: Ondrej Bobek.

Vrcholom náročného reprezentačného bloku budú majstrovstvách Európy 2015, ktoré sa od 9. do 18. októbra uskutočnia v Bulharsku a v Taliansku. Slováci sa predstavia v D-skupine v talianskom Busto Arsizio s úradujúcimi majstrami Európy Rusmi, bronzovými Srbmi a Fínmi. Rozhodol o tom v Sofii. Víťazi skupín postupujú priamo do štvrťfinále, tímy na druhom a treťom mieste budú hrať osemfinále a posledné družstvá po skupinách na turnaji končia. Prvým súperom Slovákov budú 9. októbra Srbi, o deň neskôr sa stretnú s Ruskom a na záver skupiny 11. 10. s Fínskom. Slováci budú štartovať na piatych ME za sebou (nechýbali od roku 2007) a ôsmych celkovo. Doposiaľ najväčší úspech dosiahli na ME 2011 v Rakúsku a v Česku, kde skončili na 5. mieste.

Žreb skupín ME mužov 2015 (Bulharsko a Taliansko 9.-18. októbra):

 • A-skupina (Sofia): Bulharsko, Nemecko, Česko, víťaz Španielsko/Holandsko
 • B-skupina (Turín): Taliansko, Francúzsko, Chorvátsko, víťaz Estónsko/Švédsko
 • C-skupina (Varna): Poľsko, Belgicko, Bielorusko, víťaz Slovinsko/Portugalsko
 • D-skupina (Busto Arsizio): Rusko, Srbsko, SLOVENSKO, Fínsko

Ženy budú o ME bojovať v Leviciach

Reprezentácia žien obsadila v kvalifikačnej skupine o postup na ME 2015 do Belgicka a Holandska 2. miesto, čo znamená, že o účasť na záverečnom turnaji budú zverenkyne trénera Mareka Rojka bojovať v májovej baráži proti Azerbajdžanu. Prvý zápas sa hrá pri Kaspickom mori, odveta bude 30. mája na Slovensku v Leviciach. "Do Levíc ideme najmä z logistického dôvodu, pretože prvý zápas hráme v Azerbajdžane a cesta do Baku a späť z Baku je rýchlejšia na priamy let z Viedne. Preto sme sa orientovali bližšie k letisku Schwechat. V Leviciach sme boli viackrát a našli sme tam veľmi dobré zázemie. Po dlhšom sa čase sa tam znovu vraciame a je predpoklad, že halu sa nám podarí zaplniť aj na toto stretnutie," povedal šéf SVF Ľubor Halanda.

Na ME štartovali Slovenky naposledy v roku 2009, účasť na ME 2011 a 2013 im nešťastne ušla. Verme, že smolu Slovenky prelomia a predstavia sa po šiestich rokoch na ME. Ak cez Azerbajdžan postúpia, budú hrať v B-skupine v Antverpách proti domácemu Belgicku, Turecku a Maďarsku.

Žreb majstrovstiev Európy žien (Belgicko, Holandsko):

 • A-skupina (Apeldoorn/NED): Taliansko, Poľsko, Holandsko, Francúzsko/Slovinsko
 • B-skupina (Antverpy/BEL): Belgicko, Turecko, Maďarsko, Azerbajdžan/SLOVENSKO
 • C-skupina (Rotterdam/NED): Rusko, Bulharsko, Chorvátsko, Bielorusko/Ukrajina
 • D-skupina (Eindhoven/NED): Česko, Nemecko, Rumunsko, Srbsko

Zdroj: SVFNaspä?Technická podpora    Dizajn a programovanie: Millennium 000