1993 Slávia UK BA

Volley Team UNICEF zdolal Humenné obhájil triumf v pohári + VIDEO

03. 02. 2013

Víťazný tím Slovenského pohára 2013 - Volley Team UNICEF. FOTO: Ondrej Bobek.

Volejbalisti Volley Teamu UNICEF Bratislava obhájili triumf v Slovenskom pohári a vyhrali ho druhýkrát v histórii klubu. Vo finále v bratislavskej HANT Aréne vyhrali zverenci trénera Branka Pistoviča po výbornom výkone nad dvojnásobným víťazom tejto cennej trofeje Chemesom Humenné 3:0 a zúžitkovali domáce prostredie. Volley Team si tak zároveň vybojoval právo štartovať vo finále Česko-Slovenského pohára 27. februára v Prostějove.

Finále Slovenského pohára mužov:
Volley Team UNICEF Bratislava - ŠK Chemes Humenné 3:0 (17, 23, 18)
Zápas trval: 72 minút. Rozhodovali: Hodoň a M. Kováčik, 800 divákov.
UNICEF: Končál, Larsson, Kašper, M. Hukel, Paták, Sunder, liberá Kubš a Hruboška (Kauliakamoa, Benčič, M. Hriňák). Tréner: B. Pistovič.
Chemes: S. Soták, Sarnecki, Javorčík, Lízala, Joščák, M. Mizerák, libero Krys (Pavelka, Mlynarčík, J. Hriňák, Leškanič). Tréner: R. Vlkolinský.

Lepšie vstúpili do zápasu hráči Volley Teamu, ktorí po ese nahrávača Končála viedli 3:0 a náskok si držali až do prvého technického timeoutu, v ktorom viedli 8:4. UNICEF výbprne podával, po tvrdom servise Patáka dostali domáci loptu zadarmo a Sunder zvýšil na 12:7. Po ese Patáka bolo 13:7, ale Humenčania znížili na 13:10. UNICEF však získal opäť šesťbodový náskok, keď dal dve esá po sebe Larsson - 17:11. Koncovka bola plne v réžii domácich a Končál skvelým servisom vybojoval pre svoj tím prvý setbal - 24:15. Volley Team vyhral prvý set 25:17.

V druhom sete viedlo Humenné po bloku Joščáka 4:2, ale domáci bleskovo vyrovnali. Na prvom technickom timeoute už UNICEF dokonca po sérii chýb hráčov Chemesu viedol 8:6. Humenné sa nevedelo presadiť v útoku a za stavu 9:6 zobral kouč východniarov oddychový čas. Volley Team potom viedol už 13:9, ale poľský univerzál Sarnecki blokom znížil blokom na 13:11 a keď získali Chemesáci aj ďalší bod, vyžiadal si tréner Pistovič oddychový čas. Humenčania ožili, vychytali pár lôpt v poli a Sarnecki vytĺkol bloky - 13:13. Na druhom technickom timeoute viedol Volley Team 16:14. Humenčania zmazali brejk zásluhou Sarneckého a vyrovnali na 18:18. Hral sa pekný volejbal a boj o zisk dôležitého setu pokračoval. Potom predviedol pár fantastických zákrokov v poli poľské libero Krys a jeho krajan Sarnecki našiel voľné miesto v obrane domácich - 21:19 pre Chemes. UNICEF potom v dramatickej koncovke vyrovnal na 22:22, keď sa na dvakrát presadil Američan Sunder. Po oddychovom čase dal Javorčík aut a Volley Team mal navrch - 23:22! Druhý set ukončil esom švédsky univerzál Larsson, Volley Team ho vyhral 25:23 a dostal sa do vedenia 2:0.

Domáci vstúpili výborne aj do tretieho setu a pri Končálom servise vyhrávali 3:0. Time Humenné. Volley Team bol na nezastavenie, perfektne bránil na sieti i v poli a navyše mu vychádzali kontry - Paták zvýšil už na 6:0! Druhý time Chemes. Paták hral perfektne a parádnym esom upravil na 8:1. Volley Team valcoval svojho súpera ďalej a po krásnej nahrávke Končála a presnom útoku Patáka bolo už 13:5. Humenčania potom znížili zo 7:16 na 10:16 a tréner Pistovič sa pokúsil zastaviť ich rozlet timeoutom. Náskok Volley Teamu však už bol príliš veľký a zázrak sa nekonal. Hráči UNICEF bez problémov zvládli koncovku, tretí set vyhrali 25:18 a zaslúžene sa tešili z víťazstva v Slovenskom pohári.

Branko Pistovič, tréner Volley Teamu: "Nebol to tak jednoduchý zápas ako sa možno zdá. Humenné bol veľmi silný súper a mal som obavy, pretože hrali včera vynikajúco. Boli sme dnes o niečo lepší, najmä na servise a v útoku. Podarilo sa nám stmeliť družstvo, na čom pracujeme v posledných týždňoch a to ma teší. Chcem by som vyzdvihnúť celý tím. Určite bude nejaké oslava a aj touto cestou chcem pogratulovať nášmu prezidentovi pánovi Hamplovi k dnešným narodeninám."

Richard Vlkolinský, tréner Humenného: "Volley Team bol v lepšej pohode dnes ako my. Myslím, že najväčší rozdiel bol v útoku kolíkových hráčov a o niečo lepší mal súper aj servis. Hoci nemal súper excelentne prihraté, dokázal sa presadiť v útoku z vysokých nahrávok, čo sme bránili len sporadicky. Dôležité bolo, že sme nezvládli koncovku druhého setu a vlastnými chybami sme ho prehrali. Do tretieho setu sme išli čo sa týka emočnej kvality veľmi zle a ťažko sa to doháňalo. Volley Teamu pomohlo určite aj domáce prostredie, ale nebol to rozhodujúci faktor."

Matej Paták, najlepší hráč Volley Teamu UNICEF Bratislava (zdroj: www.volleyteam.sk): „Som úplne vyčerpaný, začiatkom týždňa som mal menšie zdravotné problémy, takže som rád, že to dnes takto vyšlo. Vonkoncom to nebol jednoduchý zápas, išli sme do plných, súper tiež. Bol to vyrovnaný súboj, dnes sme vyhrali vďaka detailom. A sme šťastní, že pohár ostáva doma.“