Muži
2014 Chemes Humenné

2013 VT UNICEF BA
2012 Chemes Humenné
2011 VKP Bratislava
2010 Chemes Humenné
2009 VKP Bratislava
2008 Chemes Humenné
2007 Nové Mesto n. V.
2006 VKP Bratislava
2005 VK PU Prešov
2004 VKP Bratislava
2003 ŠK Matador Púchov
2002 ŠK Matador Púchov
2001 Petrochema Dubová
2000 ŠK Matador Púchov
1999 VKP Bratislava
1998 VKP Bratislava
1997 VKP Bratislava
1996 VKP Bratislava
1995 VKP Bratislava
1994 VKP Bratislava
1993 VKP Bratislava


Ženy
2014 Doprastav BA

2013 Slávia EU BA
2012 Doprastav BA
2011 Slávia UK EU BA
2010 Slávia UK BA
2009 Doprastav BA
2008 Slávia UK BA
2007 OMS Senica

2006 OMS Senica
2005 OMS SH Senica
2004 Slávia UK BA
2003 Slávia UK BA
2002 Slávia UK BA
2001 Slávia UK BA
2000 Slávia UK BA
1999 Slávia UK BA
1998 Slávia UK BA
1997 S.P.A.S.A. Žilina
1996 S.P.A.S.A. Žilina
1995 Slávia UK BA
1994 Slávia UK BA
1993 Slávia UK BA


Volejbalistami roka 2003 Nemec a Székelyová

16. 01. 2004

Vytla?i?    Posla? e-mailom
Volejbalistom roka 2003 na Slovensku sa stal blokár Richard Nemec (Sisley Treviso - Taliansko) a nahrávačka Alica Székelyová (SRL Forli - Taliansko). Výsledky ankety zverejnili v piatok v Brusne v rámci slávnostnej konferencie k 85. výročiu vzniku organizovaného volejbalu na Slovensku.

V kategórii mužov sa Nemec dostal na najvyššiu priečku po štyroch rokoch, keď vlani v ankete triumfoval Peter Diviš. Alica Székelyová, v polovici sezóny ešte kapitánka majstrovskej Slávie UK a prvá nahrávačka reprezentácie, ktorá sa premiérovo predstavila na záverečnom turnaji majstrovstiev Európy v Turecku, vyhrala anketu prv ý raz, vlani sa na prvej priečke umiestila Adriana Marčeková.

Najlepším trénerom mužskej zložky sa stal tak ako pred rokom kouč juniorskej reprezentácie Vladimír Přidal, v ženskej zložke prvenstvo obhájil minuloročný víťaz - kormidelník seniorskej reprezentácie Miroslav Čada.

V kategórii kolektívov opäť zvíťazilo reprezentačné družstvo žien Slovenska.

Výsledky ankety Volejbalista roka 2003:
Muži: Richard Nemec (Sisley Treviso/Taliansko)
Najlepší na jednotlivých postoch:
najlepší nahrávač: Pavol Chudík (Jastrzebzie Borynia/Poľsko)
najlepší smečiar: Branko Pistovič (Iraklis Solún/Grécko)
najlepší blokár: Richard Nemec (Sisley Treviso/Taliansko)
najlepší diagonálny hráč: Peter Diviš (Sosnowiec/Poľsko)
najlepšie libero: Martin Pipa (Paris Volley/Francúzsko)

Ženy: Alica Székelyová (SRL Forli/Taliansko)
Najlepšie na jednotlivých postoch:
najlepšia nahrávačka: Alica Székelyová (SRL Forli/Taliansko)
najlepšia smečiarka: Renáta Koleňáková (VC OMS SH Senica)
najlepšia blokárka: Adriana Marčeková (Castelsidardo Ancona/ Tal.)
najlepšia diagonálna hráčka: Danica Repáková (Montagnes/Švajčiarsko)
najlepšie libero: Simona Kleskeňová (Slávia UK Bratislava)

Tréneri:
mužská zložka: Vladimír Přidal (juniorská reprezentácia SR)
ženská zložka: Miroslav Čada (ženská reprezentácia SR)

Kolektívy:
reprezentačné družstvo SR žien

Zostavy roka 2003:

Muži:
Pavol Chudík (Jastrzebzie Borynia/Poľsko), Richard Nemec (Sisley Treviso/Taliansko), Martin Benčič (Paris Volley/Francúzsko), Branko Pistovič (Iraklis Solún/Grécko), Pavel Bartík (Pallavolo Cagliari/Taliansko), Peter Diviš (Sosnowiec/Poľsko) - libero Martin Pipa (Paris Volley/Francúzsko)

Ženy:
Alica Székelyová (SRL Forli/Taliansko), Adriana Marčeková (Castelsidardo Ancona/Taliansko) Zuzana Vargová (Slávia UK Bratislava), Renáta Koleňáková (VC OMS SH Senica), Andrea Pavelková (Muszynianka Muszyna/Poľsko), Danica Repáková (Montagnes/Švajčiarsko) - libero Simona Kleskeňová (Slávia UK Bratislava)



Naspä?



Technická podpora    Dizajn a programovanie: Millennium 000